“Мессир, мені більше подобаються римські штори”, — ось що насправді говорив Воланду демон Азазелло. А не те, що ви читали у романі Булгакова. Від нас приховували.
Але, якщо серйозно, РИМСЬКІ ШТОРИ представляють з себе полотно тканини, яке, за допомогою спеціального механізму, піднімається до гори (до карнизу, який теж, до речі, називається “римським”) та утворює складки. Від виду таких складок, в тому числі, розрізняють типи цих самих штор. Римських.
Вважається, що вони з’явилися ще у стародавньому Римі. Майже у такому ж самому вигляді, як зараз, тільки без електродвигунів. Ці штори захищали отвори вікон від сонця та пилу. Бо стекла тоді було мало і воно коштувало дуже дорого.
Мама Агрипина підіймала саме такі штори у вікні та, висунувшись, кликала малюка Нерона снідати, коли той на вулиці грав з легіонерами у козаків-розбійників. “Шутка!”
Але у цій статті ми поговоримо не про історію. А про те,
— до якого інтер’єру підходять римські штори,
— чому і коли їх краще обрати,
— коли краще не обирати,
— чи потрібно підключати електродвигун,
та таке інше.
Як казав класик: “Поїхали!”
Римські штори підходять до будь якого типу дизайну інтер’єру: від класичного до сучасного. Встановлювати їх можна як у кабінеті, спальні, дитячої кімнаті чи кухні, та, навіть, у коридорі чи ванної кімнаті. При їх виготовленні використовують різні види тканин. У тому числі, дуже щільні, які зовсім не пропускають світла. Наприклад, до штор систем blackout . Йдеться про повне затемнення, а не про пісню гурту Scorpions.
Дуже важливо:
Римські штори підходять до віконного отвору любої форми. Навіть до нестандартного арочного вікна.
Це тому, що їх можна встановлювати поверх віконного отвору. Також існує варіант встановлення всередині віконного отвору. В такому разі потрібно слідкувати, щоб з боків не було не закритих смуг отвору. Бо це не тільки некрасиво, а й така штора не виконує своє призначення. Тобто, пропускає світло.
Інколи римські штори комбінують з іншими видами штор. Наприклад, з класичними. На мій погляд, виходить дуже стильно.
Перш ніж підключити до підйомно-спускового механізму електродвигун, гарно сплануйте, як до нього, до двигуна, підводити кабель. Бо це може потребувати, наприклад, зняття шпалер (якщо вони вже є), або свердління додаткових отворів чи каналів. Зазвичай, керування виводять на спеціальний пуль. Але подумайте про дітей!
Якщо у вашій родині підростає дитина, вона може постійно ним бавитись. Врешті решт, це не призведе ні до чого доброго.
А тепер найголовніше:
Коли не потрібно обирати римські штори.
Тоді, коли ви встановлюєте штори на першому поверсі приватного будинку. Тобто, на тих вікнах, які бачать усі перехожі. Всередині кімнати римські штори виглядають дуже гарно. Але усі кишки, тобто ланцюги підйомно-спускового механізму, видно ззовні. Це не має великого значення на високому поверсі багатоповерхівки. Але має, коли вікна виходять прямо у сад або вулицю.
Вирішити це питання можна лише встановленням подвійних римських штор. Тобто з шаром тканини і на зовнішню сторону, що прилягає до віконного стекла. Але не кожен майстер має досвід встановлення такої системи.
Ми маємо! А також маємо власне виробництво. В тому числі комплектуючих. Тканину для штор у нас нарізає високоточний лазер. Майже, Термінатор. Про робота це жарт, а все інше — ні.
В тому числі, шукаємо роздрібних підрядників. Звертайтеся!